10 porad dla początkujących w treningu siłowym

dowiedz się więcej
o siłowni, o nas oraz o naszej pasji

10 porad dla początkujących w treningu siłowym

Kochamy pracę z początkującymi w Tytanie. Wiemy, że rozpoczęcie czegoś nowego może być onieśmielające. Znalezienie czasu na trening w ciągu dnia może być ciężkie i stresujące. I możesz bać się kontuzji. I może naprawdę nie lubisz wyznaczać sobie celów, których możesz nie osiągnąć.

Uf! Jak trening, który ma redukować stres, może go tak bardzo powodować? 

Nie martw się! Poniżej znajdziesz 10 wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć tę niesamowitą podróż, aby stać się silniejszym!

  1. Nie spiesz się. Zacznij powoli i skup się na technice.
  1. Jeśli coś boli, przestań. Spróbuj innego ćwiczenia lub skontaktuj się ze specjalistą.
  1. Nie pomijaj rozgrzewki. Podnieś temperaturę ciała i przygotuj ciało do treningu, aby uzyskać lepsze wyniki.
  1. Jeżeli ćwiczenie wydaje się za łatwe to zwiększ ciężar, wydłuż tempo lub wybierz trudniejszą wersję danego ćwiczenia. 
  1. Jeśli plan zakłada wykonanie 10 powtórzeń danego ćwiczenia, to ostatnie powtórzenie powinno być naprawdę wymagające. Jeżeli czujesz, że mogłeś zrobić jeszcze dwa lub więcej powtórzeń, zwiększ ciężar. 
  1. Ból mięśni 1-2 dni po treningu jest normalny (tzw. zakwasy). Z czasem bóle mięśni będą coraz mniejsze.
  1. Jeżeli z różnych przyczyn nie dasz rady zrobić treningu, nie załamuj się. Znajdź trochę czasu w ciągu kolejnego dnia i wracaj do treningów. 
  1. Zapisuj swoje postępy. Pomoże Ci to zrozumieć, jak duży progres zrobiłeś od startu treningów. Wybierz długopis i zeszyt zamiast telefonu 😉
  1. Postaraj się spać minimum 7 godzin dziennie. Kiedy zaczynasz treningi, to wymagasz od swojego ciała czegoś, do czego nie jest przyzwyczajone. Sen pomoże z regeneracją.
  1. Bądź cierpliwy. Trenuj regularnie, ciężko i mądrze, a rezultaty przyjdą same!!!

Jeżeli masz więcej pytań odnośnie treningu, skorzystaj z formularza w zakładce “DARMOWA KONSULTACJA”, aby umówić się na spotkanie z jednym z naszych trenerów.